EWC 2015

ZASADY I WARUNKI

Eukanuba World Challenge (EWC) to doroczny konkurs organizowany wspólnie przez Eukanubę i FCI.
Eukanuba World Challenge organizowane jest przez Eukanubę, markę należącą do Spectrum Brands przy wsparciu FCI, Kennel Club oraz Raad van Behher.
Poniższe ZASADY i WARUNKI dotyczą zasad tegorocznej edycji konkursu Eukanuba World
Challenge, która odbędzie się w dniach od 12 i 13 grudnia 2015 r. w Amsterdamie w Holandii.
Uczestnictwo w Eukanuba World Challenge 2015 oraz w wydarzeniach towarzyszących oznacza pełną zgodę uczestnika na poniższe ZASADY i WARUNKI.

Udział w konkursie EWC

 1. Za wybór psa, który będzie reprezentantem kraju, odpowiedzialny jest krajowy Związek Kynologiczny państwa, które zostało zaproszone do konkursu. W przypadku, gdy krajowy Związek Kynologiczny nie może uczestniczyć w procesie selekcji, przedstawiciel marki Eukanuba danego kraju w porozumieniu z FCI i Kennel Club UK wybierze, w przejrzysty sposób, stosując system punktowy lub honorując zdobyty tytuł „Zwycięzca”, Best in Show na najbardziej prestiżowej wystawie w danym kraju. Pies - reprezentant musi być ZARÓWNO zarejestrowany w Krajowym Związku Kynologicznym państwa nominującego, JAK RÓWNIEŻ musi przebywać w tym kraju co najmniej od 1 stycznia 2015 r. Obowiązkiem krajowego Związku Kynologicznego jest upewnienie się, że powyższe wymagania zostały spełnione.
 2. Ten sam pies może reprezentować swój kraj maksymalnie dwa razy. W przypadku, kiedy pies zostanie wybrany po raz trzeci do reprezentowania tego samego kraju, do uczestnictwa w Eukanuba World Challenge zostanie zaproszony pies, który w procesie selekcji zajął drugie miejsce.
 3. Sposób przeprowadzenia wyboru oraz szczegóły dotyczące nominowanego psa muszą być zgłoszone do organizatora EWC i FCI najpóźniej do dnia 1 października 2015 r.
 4. Poza reprezentantami wybranymi przez krajowe Związki Kynologiczne, prawo uczestnictwa w konkursie mają również psy, które uzyskały tytuł Zwycięzca „Best in Show" na wystawach takich jak Crufts, World Dog Show, FCI Europe section show, FCI Americas i Caribbean section show oraz FCI Asia section show.
 5. W celu rejestracji w konkursie uczestnicy otrzymają specjalny log - in. Uczestnik powinien dokonać rejestracji w ciągu maksymalnie 14 dni od dnia otrzymania loginu. W przypadku opóźnienia rejestracji, w sytuacji gdy ceny biletów lotniczych wzrosną, różnicę ceny biletu pokrywa uczestnik konkursu. Jeżeli rejestracja nastąpi po 14-stym dniu, uczestnik konkursu pokryje różnicę wynikającą z cen biletów lotniczych. Po tym czasie, Eukanuba pokryje wyłącznie koszty lotów dostępnych w 14 - stym dniu.
 6. Eukanuba nie ingeruje w wybór psów do poszczególnych sekcji i ostatecznego składu sędziowskiego na Eukanuba World Challenge 2015. Wyboru dokonuje AKC, wraz z FCI i UK Kennel Club. Sędziowie oceniający daną sekcje zostaną wybrani w wyniku losowania przeprowadzonego podczas piątkowej kolacji na dzień przed konkursem.
 7. W konkursie nie mogą brać udziału dystrybutorzy, pośrednicy, przedstawiciele, pracownicy Eukanuba lub Spectrum Brands ani członkowie ich rodzin.
 8. Organizatorzy konkursu mają prawo do tego, by nie przyjmować korespondencji w innym języku niż angielski. Znajomość angielskiego, który jest oficjalnym językiem konkursu jest niezbędna do uczestnictwa w konkursie.
 9. Psy biorące udział w World Challenge Eukanuba mogą swobodnie konkurować w Amsterdam Winner Show, marka Eukanuba nie jest zaangażowana w proces rejestracji do konkursu Amsterdam Winner Show. Eukanuba World Challenge i Amsterdam Winner Show są imprezami niezależnymi. Uczestnicy - w przypadku nakładania się terminów wystaw EWC oraz Amsterdam Winner Show będą musieli udzielić pierwszeństwa konkursowi Eukanuba World Challenge, harmonogram Eukanuba World Challenge nie będzie modyfikowany.

Kto może zostać uczestnikiem EWC?

Uczestnik konkursu musi mieć ukończone 18 lat i być prawnym/oficjalnym właścicielem psa. Jeśli uczestnik nie ukończył 18 lat, towarzyszyć musi mu osoba dorosła. Eukanuba nie pokrywa kosztów związanych z obecnością dodatkowej osoby (patrz - Opis nagrody).
 1. Pies uczestniczący w konkursie Eukanuba World Challenge, musi reprezentować rasę uznawaną przez FCI. Szczegóły na: www.fci.be .
 2. Zgodnie z obowiązującymi przepisami Dutch Kennel Club pies uczestniczącyw konkursie Eukanuba World Challenge, nie może mieć kopiowanych uszu. Kopiowanie ogona jest dopuszczone wyłącznie w uzasadnionych przypadkach. Więcej www.winnershow.nl/EN/?page_id=9
 3. Pies - reprezentant i jego opiekun muszą być dyspozycyjni podczas samego konkursu oraz w dniach poprzedzających go i bezpośrednio po nim.
 4. Pies - reprezentant i jego opiekun są zobowiązani do przestrzegania wszelkich wymogów w zakresie zdrowia i przepisów prawa dotyczącego podróży do Europy,w tym między innymi do ważnego paszportu (psa - reprezentanta i jego opiekuna) oraz do przestrzegania europejskich przepisów imigracyjnymi dla swojego kraju.
 5. Zapytaj swojego lekarza / lekarza weterynarii o szczegóły dotyczące wymogów stanu zdrowia własnego i psa reprezentanta oraz wymaganych dokumentów.
 6. Eukanuba zastrzega sobie prawo, odmowy uczestnictwa w konkursie psom i ich opiekunom, którzy złożyli nieprawdziwe oświadczenia dotyczące ich statusu.

Nagrody

A.Reprezentanci Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemiec, Węgier, Irlandii, Włoch, Holandii, Norwegii, Polski, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Zwycięzca (BIS) Crufts 2015, Zwycięzca Europejskiej Wystawy Psów Rasowych 2015 (BIS) (Norwegia) Zwycięzca World Dog Show 2015 (BIS) (Włochy), jak również reprezentanci krajów, którzy wybrani zostali wybrani do reprezentowania swojego kraju podczas konkursu kwalifikacyjnego w Oslo (max. 2 osoby) zostaną zaproszeni do udziału w konkursie EWC (4 dni) na koszt organizatora.
 1. Koszty podróży oraz pobytu w Holandii psa-reprezentanta oraz jego opiekuna (uczestnika konkursu) zostaną pokryte przez organizatora.
 • Podróż lotnicza dla 1 osoby: trasa przelotu oraz wybór klasy (ekonomiczna) będą ustalone przez organizatora. Eukanuba nie pokrywa kosztów lotu w przypadku gdy, uczestnik konkursu zdecyduje się na inną trasę lotu, lot, czy podróż w innym dniu, niż termin zaproponowany przez Eukanubę.
 • Lot dla psa - reprezentanta: Co do transportu psa (wielkości klatki) należy zastosować się do regulacji Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Powietrznych (IATA).
 • Eukanuba nie pokrywa kosztów związanych z zakupem transportera dla psa. Eukanuba pokrywa koszty związane z transportem klatki dla psa. W przypadku przekroczenia dopuszczalnego limitu bagażu ponad dozwoloną wagę, Eukanuba nie pokrywa dodatkowych kosztów z tym związanych.
 • Stoły i suszarki są dostępne na miejscu, podczas konkurs. Maksymalna kwota pokrycia kosztów związanych z transportem jednego psa to 1000 euro z wyjątkiem krajów z kwarantanną, gdzie możliwe są jedynie loty typu cargo.
 • Lot dla osoby towarzyszącej: Jeśli właściciel psa – reprezentanta na dzień 1 sierpnia 2015 r. jest aktywnym członkiem Klubu Hodowców Eukanuba, Eukanuba pokryje również koszty osoby towarzyszącej. Eukanuba pokryje koszty za JEDEN pokój hotelowy dla 2 osób (w zależności od preferencji, łóżko podwójne lub pojedyncze).
 • Zakwaterowanie i wyżywienie: Eukanuba zapewnia zakwaterowanie oraz posiłki przez cały okres pobytu (4 dni).
 • Transfery: Koszty transportu z domu na lotnisko, i powrót z lotniska do domu,zostaną pokryte przez Eukanubę. Podstawą do rozliczenia jest paragon do maksymalnej kwoty 2 x 50 euro za taksówkę (w przypadku podróży pociągiem należy uzyskać wcześniejszą zgodę organizatora).
 • Wszelkie koszty, nawet te nieprzewidziane oraz te, które nie zostały wymienione powyżej nie będą pokrywane przez Eukanubę.
B.Reprezentanci państw: Argentyna, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Kuba, Dominikana, Ekwador, Salwador, Gwatemala, Honduras, Meksyk, Nikaragua, Panama, Paragwaj, Peru, Puerto Rico, Rosji, RPA, Urugwaju, Wenezueli, Australia, Chiny, Hong Kong, Indie, Indonezja, Japonia, Malezja, Nowa Zelandia, Pakistan, Filipiny, Republika Korei, Singapur, Sri Lanka, Tajwan, Tajlandia, Wietnam, FCI Azji 2015 Best in Show i FCI Ameryka 2015 Best in Show są zaproszeni do konkurowania w finale, ale koszt ich podróży nie zostanie pokryty przez organizatorów Eukanuba World Challenge.

Szczegóły dotyczące nagrody:

Psy - reprezentanci wraz ze swoimi opiekunami konkurować będą o tytuł Eukanuba World Challenge Champion oraz o nagrodę w wysokości 7500 euro za I miejsce, kolejna nagroda II miejsce to 2500 euro, III nagroda to 1500 euro. Związek Kynologiczny zwycięskiego psa otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3500 euro.

Zasady Przystąpienia

Mamy nadzieję, że uczestnicy będą się dobrze bawić stosując się do następujących zasad:
 • Eukanuba World Challenge to konkurs, zatem od uczestników oczekuje się chęci do współpracy i działania w dobrej wierze.
 • Właściciel psa - reprezentanta przekazuje prawa własności intelektualnej do wszystkich zdjęć i nagrań zrobionych podczas konkursu. Uczestnicy konkursu wyrażają zgodę na wykorzystanie przez Spectrum nazwy i wizerunku/materiału filmowego psa, nazwiska i wizerunku/materiału filmowego hodowcy /właściciela w swoich materiałach reklamowych związanych z wydarzeniem, przed, podczas i po Eukanuba World Challenge 2015, czyniąc to bezpłatnie, tj. bez wynagrodzenia i honorarium autorskiego za przekazanie tych praw.

Ochrona danych osobowych

W związku z organizacją podróży działając w imieniu Spectrum Brands, agencja Caméléon, będąca oficjalnym partnerem konkursu Eukanuba World Challenge, upoważniona jest do zbierania danych osobowych uczestników. Dane osobowe uczestników i osób towarzyszących będą zbierane wyłącznie w celach administracyjnych związanych z samym konkursem i rejestracją. Wszystkie dane osobowe uczestników konkursu jak i osób towarzyszących zostaną usunięte w ciągu 3 miesięcy od dnia zakończenia konkursu.

Jurysdykcja

Wszelkie roszczenia i spory wynikające z konkursu EWC podlegają prawu Republice Federalnej Niemiec z jurysdykcją we Frankfurcie nad Menem.
ZA UBEZPIECZENIE NA PEŁNY CZAS PODRÓŻY I KONKURSU, DLA SIEBIE I SWOICH
PSÓW ODPOWIADAJĄ UCZESTNICY/WŁAŚCICIELE/OPIEKUNOWIE.
Spectrum Brands NIE UBEZPIECZA I NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA UCZESTNIKÓW
ORAZ PSA - REPREZENTANTA.
Przystępując do konkursu, wyrażasz zgodę na powyższe WARUNKI i ZASADY.
Spectrum Brands zastrzega sobie prawo do modyfikacji treści Warunków i Zasad Regulaminu ze skutkiem retroaktywnym. Wszelkie zmiany będą przekazywane uczestniczącym Związkom Kynologicznym i umieszczane na stronie:

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Zamknij
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel